GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Porslin 8895112
*
nr 889 5112
Porslin
4 delar,Röd Rubin, Arthur Percy och Eugen Trost, Gefle
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 april 2014
kl 19:03:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 17:27:21
1
150 kr
21/4 16:39:32
2
150 kr
21/4 18:19:12
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik porslin röd rubin svensk keramik svenska keramiker
-
5100 Kaffeservisdelar
6 delar, Royal Copenhagen + Bing & Grøndahl, Musse..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:02
-
4073 Skrivställ
1800-tal, porslin / mässing. Längd: 19 cm. Höjd: 8 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:30
*
Porslin
nr 889 5112
Porslin
4 delar,Röd Rubin, Arthur Percy och Eugen Trost, Gefle
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 april 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/4 17:27:21 | 1 | 150 kr |
21/4 16:39:32 | 2 | 150 kr |
21/4 18:19:12 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik porslin röd rubin svensk keramik svenska keramiker
-
5100 Kaffeservisdelar
6 delar, Royal Copenhagen + Bing & Grøndahl, Musse..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:02 -
4073 Skrivställ
1800-tal, porslin / mässing. Längd: 19 cm. Höjd: 8 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:30